Домакинският дебют на Леброн Джеймс не мина по сценария, писан от звездата на НБА. Лос Анджелис Лейкърс записа втора поредна загуба на старта на сезона - 115:124 от Хюстън, който очаквано ще е един от най-силните отбори в лигата.

Поражението дойде, след като 4 минути преди края Лейкърс се държеше на точка от съперника и предвкусваше идеален домакински старт.

Тогава дойде големият момент на вечерта, засенчил дебюта на Леброн в залата на "Езерняците".

След атака на Джеймс Хардън за гостите, той получи фаул, но поиска и вкарания кош да се зачете. Брендън Инграм от Лейкърс реагира изненадващо остро и го атакува, а после тлеещ цял мач конфликт между Крис Пол (Хюстън) и Ражон Рондо (Лос Анджелис) избуя в директни удари. Видял боя, Инграм се включи с мощен десен прав, който намери Кармело Антъни от гостите. Леброн действаше като умиротвторител, а тримата замесени - Инграм, Пол и Рондо, бяха отстранени.

След сбиването, което прекъсна играта за близо 6 минути, Хюстън реагира по-добре и увеличи аванса си.

Хардън бе в основата на всичко - 36 точки, 7 борби и 5 асистенции. Пол добави 28 точки преди да бъде пратен в съблекалнята преждевременно.

Леброн завърши с 24 точки, 5 борби и 5 асистенции, но не оказа очакваното влияние на лидер в решаващите заключителни минути на мача.

Други резултати:

Индиана - Бруклин 132:112, Вашингтон - Торонто 113:117, Ню Йорк Никс - Бостън 101:103, Филаделфия - Орландо 116:115, Маями - Шарлът 112:113, Чикаго - Детройт 116:118, Портланд - Сан Антонио 121:108, Далас - Минесота 140:136, Денвър - Финикс 119:91.