Юта Джаз вече е единственият отбор, който продължава да има перфектен баланс от началото на сезона в НБА. Тимът от Солт Лейк Сити разгроми младия състав на Хюстън със 122:91 при гостуването си в Тексас и така вече има четири победи в четири мача - две у дома и още две като гост.

Играчите на треньора Куин Снайдър за пореден път показаха страхотен отборен баскетбол и общо седмина от тях завършиха с поне 10 вкарани точки, водени от Боян Богданович, реализирал 19. Руди Гобер и Джордан Кларксън добавиха по 16, Донован Мичъл се отчете с 15, Джо Ингълс и Ерик Паскал останаха с по 13, а Хасан Уайтсайд - с 10.

“Джазмените” убиха интригата още в първата част, спечелена с 14 точки разлика (32:18), а след това въобще не допуснаха съперника близо до себе си, като на няколко пъти след почивката преднината им прехвърляше тридесетте точки.

Крисчън Ууд с 16 точки бе най-резултатен за Рокетс, а новото турско попълнение на тексасци Алперен Шенгун отново остави добри впечатления с играта си и завърши с 14, както и с 3 откраднати топки.

Мемфис нанесе първа загуба на Голдън Стейт след продължение и 104:101, като Джа Морант поведе Гризлис със своите 30 точки. Чикаго също загуби за първи път през сезона - 103:104 у дома срещу Ню Йорк. Уориърс и Никс бяха с пълен актив от 4-0 преди снощните мачове.