Цървена звезда постигна първата си победа за сезона в Евролигата, като стори това на едно от най-негостоприемните места за гостуване в турнира. Шампионите на Сърбия надвиха като гост Макаби в Тел Авив със 75:63 и така смълчаха повече от 10 000 души по трибуните на "Менора Мивтачим Арена", които подкрепяха израелския колос.

"Звездашите" си изградиха преднина от 10 точки още след първата четвърт, а на почивката водеха с осем - 35:27. Всичко обаче приключи в третата част, след която дистанцията между двата тима се увеличи до 54:37 в полза на белградския тим, който после успя да затвори мача в своя полза при 75:63.

Никола Калинич поведе гостите към победата с 19 точки, докато Лука Митрович се отличи с 12 точки плюс 11 борби. Скоти Уилбекин отново бе над всички за Макаби с 18 точки, а бившият играч на Рилски спортист Анджело Калояро вкара 9.

И двата тима са с актив от 1-1 след два изиграни кръга.

Панатинайкос удари Фенербахче в дербито на четвъртък вечер - 91:87, като шесткратните шампиони на Европа стигнаха до първата си победа за сезона след обрат в последната част и благодарение на серия от девет безответни точки в заключителните 40 секунди на мача. Неманя Недович с 20 точки и Янис Папаетру с 14 бяха двамата най-добри играчи на победителите, докато Ян Весели записа "дабъл-дабъл" за "фенерите" - 18 точки и 10 борби.

Тези двата тима също са с победа и загуба след два мача.

Останалите резултати от четвъртък:

Жалгирис (Каунас) - Зенит (Санкт Петербург) 64:70

Байерн (Мюнхен) - Барселона 72:80

Вторият кръг продължава с още четири мача днес. Един от тях е между Олимпиакос на Александър Везенков и Реал (Мадрид). Изявите на българското крило ще може да наблюдавате от 21:00 часа пряко в ефира на MAX Sport HD.