Бруклин Нетс победи драматично Милуоки Бъкс със 125:123 в мач, който би следвало да е задоволил всеки неутрален фен и естет, харесващ добрия баскетбол. В последната четвърт на срещата водачеството в резултата се смени 14 пъти, като ту домакините взимаха аванс от 1-2 точки, ту гостите го правиха.

Никой обаче не успя да се откъсне и тройка на Кевин Дюрант половин минута преди края даде окончателния вид на резултата. Крис Мидълтън опита да я върне със сирената, но пропусна и Бруклин победи.

Това бе и мач на звездите - Джеймс Хардън, играещ за втори път в екипа на този тим след трансфера от Хюстън, наниза 34 точки, добави 12 асистенции и 6 борби. Дюрант се включи елегантно с 30 точки, 6 завършващи паса и 9 рибаунда. Двамата асове допринесоха с 64 от 125 точки за тима си, което е повече от 50 процента. Те спечелиха 21 борби (28 за останалите заедно) и записаха 18 асистенции (11 за останалите заедно в отбора им). Какво повече да говорим за влиянието на водещите играчи в един състав...

Третата ярка фигура в Бруклин - Кайри Ървин, не игра в седми пореден мач по лични причини. За първи път обаче бе вписан в медицинския протокол от отбора му, което засили съмненията, че е изкарал вируса. В предишните 6 пропуснати двубоя не бе ясно точно защо го няма Ървин. Неговото завръщане се очаква съвсем скоро и дуото звезди ще стане трио - а това е лоша новина за съперниците на Нетс в НБА през сезона.

В другия голям мач от програмата на НБА рано тази сутрин, шампионите от ЛА Лейкърс допуснаха поражение у дома от Голдън Стейт със 113:115, което спря серията им от седем поредни победи. Не изглеждаше, че домакините ще паднат, когато преднината им стана 12 точки на старта на последната четвърт.

Но асовете ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис имаха слаб мач, а Крал Джеймс бе забравил короната в съблекалнята - в най-напечените моменти в края, когато Голдън Стейт взе преднина и обърна резултата, ЛеБрон два пъти направи крачки и провали атаки, а и пропусна две решаващи стрелби.

Най-резултатен за Лейкърс бе Денис Шрьодер с 25 точки, Джеймс записа 19, а Дейвис - 17. Лидерът на гостите Стеф Къри вкара 26 т. за победата.

Лейкърс е с баланс от 11 победи и 4 загуби, а Голдън Стейт е 7-6 на старта на сезона. На Запад ЛА Клипърс с 10-4 е най-близо до шампионите, а на Изток най-силен е Бостън (8-4).

Другите резултати от тази нощ:

Мемфис - Финикс 108:104

Торонто - Далас 116:93 (23 точки за победата от Кайл Лоури, едва 15 от Лука Дончич за гостите)

Маями - Детройт 113:107 (Бам Адебайо с 28 точки за победителите, Джерали Грант с 27 за Пистънс)

Чикаго - Хюстън 125:120 (Зак Ървайн с 33 т. за Булс, Виктор Оладипо с 32 за гостите).