Благой Иванов е вече с баланс 3-4 в октагона на UFC, след като допусна поражение със съдийско решение от поляка Марчин Тибура.

Двамата се вкопчиха в яка битка в тежката категория по време на галата UFC Fight Night в Лас Вегас, като след първите два рунда нещата бяха сравнително равностойни - 38:45 "значими удари" за поляка, разменено надмощие в двете части.

Със сигурност си личеше, че Тибура е по-свеж и има повече енергия, но Багата не бе извън играта за победата.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ БОЯ НА БАГАТА>>>

В третата част обаче полякът свали Иванов и не го пусна да стане повече от 3 минути, за да го изтощи напълно и лиши от всякаква възможност да изравни боя или да опита да търси нокаут.

Именно тези минути бяха решаващи за съдийското решение в полза на Тибура, което дойде единодушно и изглежда напълно логично.

Така българинът загуби седмия си мач в UFC, след като дотук балансът му бе 3 победи и 3 поражения.

Преди този двубой Благой бе №15 в ранглистата на тежката категория (Тибура бе №10).