Благой Иванов-Багата бе победен от Жуниор дос Сантос в дебюта на българина в UFC - най-престижното състезание в смесените бойни изкуства.

30-годишният българин се би срещу човек с почти легендарен статут в състезанието и фаворит в двубоя, въпреки че нямаше мач от повече от година след изтърпяна наказание за допинг.

Embed from Getty Images

Все пак опитът му се оказа достатъчен, макар след втория рунд Багата сякаш намери себе си и даде здрава и кървава битка на противника, популярен като Циганина.

Но решението на съдиите бе единодушно, като петте рунда по пет минути са спечелени от бразилеца - 50-45.

Бившият шампион бе освиркан от част от залата в Бойси, Айдахо, а Багата изглеждаше недоволен от решението.

Но Жуниор вкара мача в "боксово русло" от първите секунди, както коментираха експертите след края.

А там бразилецът е най-силен. И това му даде успеха.

Циганина усети несигурност в последните минути, когато Багата тръгна да атакува по-смело, като Дос Сантос бе предупреден два пъти за непозволени удари, а трето такова предупреждение му бе спестено.

То щеше да доведе до отнемане на точки.

Поражението бе първо за Иванов от 2014 г., като едва ли имаше много варианти за по-труден дебют за него в октагона на UFC.

Багата е четвъртият българин, който влиза там. Последният беше Станислав Недков. До момента Стъки е единственият български боец, който е записвал победа в най-популярната ММА верига.

Всички мачове на Благой Иванов - Багата от UFC се излъчват на живо в България по MAX Sport 2.