Българският представител Хавиер Ибанес се класира за четвъртфинал на Световното първенство по бокс в категория до 57 килограма.

Роденият в Куба, но състезаващ се за България боксьор успя да победи азера Юмид Рустамов с 3:1 съдийски гласа на шампионата на планетата в Ташкент.

Ибанес започна трудно мача и изоставаше след първите два рунда, но след това рискува всичко и с агресивен бокс успя да обърне резултата в своя полза.

Така той се класира за четвъртфиналите, където само победа над индиеца Мохамад Хусамудин го дели от сигурен медал от Световното.

За съжаление другия ни представител днес - Даниел Асенов, загуби втория си мач в категория до 51 килограма. Шесткратният европейски шампион отстъпи в оспорван мач с 2:3 съдийски глава от алжиреца Мохамед Мозиан.

По-късно днес участието си запчва талантът ни Рами Киуан, който ще има за съперник Тухамет Бабайев от Туркменистан.

Освен Ибнес и Киуан, още трима българи все още имат шанс да донесат медал на родината ни. Това са Ергюнай Себатин, Ясен Радев и Радослав Росенов.