Тервел Пулев спечели победа номер 18 на професионалния ринг в бокса, този път в тежка категория, след като отказа американеца Дионардо Майнър.

Мачът бе част от програмата на галавечерта в Коста Меса, Калифорния, където основната атракция са именно братя Пулеви от България.

Победата дойде след единодушно съдийско решение.

Преди срещата Тервел показа най-високо лично тегло от 96,763 кг, като причината бе именно да бъде вписана срещата в тежка категория. Срещу българина, който бе 17-1 на профиринга преди тази сутрин, застана калифорниецът Майнър (34 г.), който имаше само 10 срещи - баланс 7-3.

Съперникът на Пулев опита да изостри играта с взривни контраатаки, да удря мощно, макар и рядко, като през останалото време бе притиснат до въжетата или гонен по ринга от Тервел.

Но ударите му носеха някаква заплаха само в първия рунд, след което нито имаше кондицията, нито тактическите умения, да поддържа равновесие на ринга. Превъзходството на Пулев бе очевидно, той прати на пода в третия рунд Дионардо, а и нанесе много повече удари, държеше далеч по-добър боксов ритъм и бе човекът, който търсеше боя и победата.

Мачът бе в шест рунда, което никак не се хареса на щаба на българите, когато бе обявено в програмата. Но за Майнър вероятно е било радваща новина, тъй като още от третия той изглеждаше уморен.

Не успяваше да вдига гарда и особено в края на рундовете бе като мишена за Пулев. Американецът опита да изнерви мача, каза реплики и бутна Тервел след четвъртата част, сякаш да си даде кураж сам на себе си.

Българинът не реагира, а продължи да върши работата си с ръкавиците - за победа №18 на професионалния ринг, при само една загуба.

Това бе и втори успех в рамките на 2023-а за по-малкия брат Пулев, който през април победи в същата зала в Коста Меса и Джоел Шойгрийн.