Станимира Петрова се класира на финал на Еропейските игри в Полша в категория до 54 килограма.

Родната боксьорка победи по категоричен начин британката Шарли Дейвидсън, печелейки с 5:0 съдийски гласа.

Така утре от 19 часа наше време, Станимира ще излезе в битка за златото срещу румънката Лакрамоара Перийоц.

За Станимира това е втори пореден финал на Европейски игри, след като тя взе титлата преди четири години в Минск, но в по-горната категория от 57 килограма.

32-годишната ни боксьорка, която е световна шампионка от 2014-а, също така си осигури квота за своята трета поредна Олимпиада, но това стана още с класирането на полуфиналите в сряда.

По-късно тази вечер още трима наши боксьори излизат в битка за място на финала на Европейските игри.

От 19:30 Светлата Станева ще се изправи срещу Ирма Теста от Итлаия, от 20:30 Хавиер Ибанес ще се изправи срещу Махмуд Ибрахим от Швеция, а от 21:45 Хордан Морехон ще се боксира срещу Джъсти Орие от Великобритания.