Българските боксьорки спечелиха три златни, един сребърен и два бронзови медала от Европейското първенство за жени, което приключи в зала "Асикс Арена".

Със златните медали се окичиха Стойка Петрова (54 кг), Станимира Петрова (57 кг) и Мелис Йонузова (64 кг) Сребърен медал спечели Севда Асенова (48 кг), а бронзови отличия завоюваха Габриела Димитрова (51 кг) и Деница Елисеева (60 кг).

Във финала на категория до 54 кг Стойка Петрова победи Делин Мансини от Франция с 5:0 съдийски гласа, за да прибави втора титла в кариерата си след тази от Букурещ 2014, но при 51-килограмовите.

Втора поредна титла от европейско първенство спечели Станимира Петрова. Във финала на категория до 57 кг тя се справи с рускинята Дария Абрамова.

След златото до 22-години, младата Мелис Йонузова прибави и титла при жените. 19-годишната боксьорка бе безкомпромисна във финала на категория до 64 кг и не остави никакви шансове на Сема Челискан от Турция,.