Той се присъжда от сайта за детско-юношески спорт Viasport.bg и Министерството на физическото възпитание и спорта.

18-годишният Зографски спечели допитването до спортните журналисти с общо 639 точки. Той бе посочен на първо място в 53 от общо 71 редовни анкетни карти и заслужено триумфира като победител.

"Много благодаря на всички, които са гласували за мен. Надявам се да продължа да ви радвам с изявите си", сподели Зографски.

Втори в класацията се нареди Боян Михайлов, който събра 388 т. Изминалата година бе изключително успешна за младия ни кануист, който спечели титла и сребърен медал от европейския шампионат, и стана световен вицешампион от първенството в Германия.

Европейският шампион по тенис за юноши до 18 г. Димитър Кузманов е класиран на трето място с 266 т.

В десетката място намериха още: Ангел Караньотов (мотоциклетизъм), Георги Цонов (лека атлетика), Борислава Дамянова (джудо/самбо), Стефани Стоева (бадминтон), Иван Йорданов (спортна стрелба), Георги Вангелов (борба) и Павлин Иванов (баскетбол), съобщи ТопСпорт.