Българите се държаха достойно и пропускаха положения, но в заключителните 7 минути допуснаха 3 попадения и загубиха 2:5 от новозеландците. Над 1000 зрители подкрепяха селекцията ни до 18 г. в първия двубой от шампионата на планетата в дивизия III, група "А", който се провежда в Зимния дворец в столицата.

Срещата започна с атрактивно изпълнение на гостите, които изиграха Хака - традиционния танц на маорите от Нова Зеландия, върху леда. През първата третина българите бяха по-добри, но пропиляха отлични възможности – две сами срещу вратаря Бигсби. 26 секунди преди края на частта Джордж Козлет вкара щастливо с далечен удар. 3 мин след старта на втората третина Каху Джойс удвои за Нова Зеландия, но Николай Божанов върна един гол.

През частта момчетата на треньора Мартин Миланов нацелиха веднъж дясната и веднъж напречната греда на новозеландската врата. 5 мин след старта на последната третина България изравни 2:2 чрез Валентин Боцев. За 40 секунди между 53-ата и 54-ата мин обаче Нова Зеландия заби две шайби зад гърба на вратаря Димитър Виденов. В заключителните минути нашите заиграха ва-банк. Стражът Виденов излезе и атакувахме с 6-има полеви хокеисти. Но 14 секунди преди края Томас Ричардс вкара в празната ни врата за 2:5, предаде БГНЕС.