Александър Александров спечели квота за Лондон
Българският боксьор Александър Александров спечели квота за участие в категория до 49 килограма на летните олимпийски игри в Лондон.
Тази вечер в четвъртфинална среща в категория до 49 килограма на квалификационния турнир Александър Александров победи убедително по точки Валери Кирма /Молдова/ и се класира за полуфиналите, с което спечели и визата за Лондон 2012.
След последния удар на гонга петимата странични съдии записаха 12:4 точки за Александър Александров.
Буквално минути след победата на българската "муха" президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински каза за БТА от залата в Трабзон: "Сашо беше безапелационен! С много рутина, ум и класа той наложи своя стил на игра и от първата до последната секунда на мача, казано на боксов жаргон, не оставяше молдовеца да диша. Пак повтарям - безапелационна победа, спечелена с класа!"
На полуфиналите в петък "Памперса", както наричат Сашо Александров, ще се боксира с Мануел Капаи /Италия/.
В другата полуфинална двойка в най-леката категория ще се срещнат Патрик Барнис /Ейре/ и Фарсад Пехливан /Турция/.
Полуфиналистите в категория до 49 килограма вече са си осигурили визи за Лондон 2012.
Късно тази вечер на ринга ще се качи още един български боксьор - в категория до 91 килограма Тервел Пулев ще има за съперник Уорън Бейстър /Англия/.