Мариан Габорик реализира решаващото попадение в 14:41 минута на третото продължение, с който гостите поведоха с 2-1 победи в серията. Габорик асистира при попадението на Райън Калахан, с което Ню Йорк поведе в седмата минута на втората третина, но Джон Карлсън изравни малко по-късно.

Вратарят на гостите Хенрик Лундквист направи 45 спасявания в средата, а стражът на домакините Брейдън Холтби се отличи с 47 отразени изстрела. Нешвил се наложи с 2:0 над гостуващия Финикс и намали пасива си на 1:2 победи в полуфиналите на плейофната серия на Запад.

Дейвид Легуонд и Майк Фишър вкараха двете попадение в разстояние на 1:16 минута през първата третина, а вратарят Пека Рине спаси всичките 32 удара към мрежата си.