Олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева от Русия очаквано спечели титлата. Тя участва за първи път на турнира в София. Канаева изпревари миналогодишната шампионка - сънародничката си Дария Кондакова.

Митева изигра без грешка съчетанията си на обръч и получи оценка от по 28.350 точки. На бухалки тя получи 28.100 точки, а на лента - 28.650 точки. Българката обра овациите на публиката в залата и се класира за финалите и на четирите уреда утре. На лента Митева влиза във финала с втора оценка след Канаева.

"Мисля, че състезанието мина доста добре. Имаше малко напрежение, колкото и да е пред родна публика е по-различно. Публиката беше страхотна и ми даде сили да изкарам състезанието докрай. В момента съм много изморена, нямам никакви сили, но иначе се радвам много. Утре ще бъда по-спокойна", каза след състезанието българската гимнастичка.

Миналата година Митева спечели сребърен медал в многобоя, но тогава не игра Евгения Канаева.

Въпреки че все още не е възстановена от вирусно заболяване Евгения Канаева спечели титлата. Тя събра сбор от 115.900 точки, въпреки че изоставаше след първите два уреда - обръч (28.650) и топка (28.550), където направи леки грешки. На бухалки тя получи 29.400 точки (най-високата си оценка), а на лента - 29.300 точки.

Миналогодишната победителка Дария Кондакова, която водеше след първите два уреда, завърши втора със 115.125 точки - 29.150 на обръч, 28.500 на топка, 29.100 на бухалки и 28.500 на лента, където направи доста грешки.

Третата рускиня Дария Димитриева е четвърта със 112.875 точки.

Втората българка Мария Матева се нареди 16-та от 18 гимнастички със 102.850 точки (26.450 точки на обръч, 25.300 на топка, 25.175 на бухалки и 25.950 на лента).

От 17.50 часа е церемонията по откриването, а от 18.30 до 20.30 часа е многобоят при ансамблите, където България ще се опита да защити титлата си от миналата година, информира БТА.