След като започнаха със служебно 5:0 срещу дебютанта ОАЕ, вчера момчетата на треньора Мартин Миланов взеха успех и на леда.

Два гола за българите вкара Иван Ходулов, а едно попадение добави Мартин Талев.

След нулева първа третина, Диего Линарес откри резултата за гостите при тяхно числено превъзходство. По-малко от две минути след първото попадние, паднало в 33:38 минута, Иван Ходулов изравни след подаване на Александър Василев. Пак Ходулов се разписа за 2:1 в 46:01 от наказателен удар, а 3:52 минути преди края и Мартин Талев прати шайбата в мрежата на мексиканците.

Иван Ходулов беше избран за играч на мача, а вратарят ни Никола Николов направи 18 спасявания.

В другата среща, която се игра снощи, Китай отнесе Нова Зеландия с 4:1 (3:0, 0:1, 1:0), а Турция записа служебна победа над ОАЕ с 5:0 заради пристигане в намален състав на арабския отбор, припомня БТА.

6.ОАЕ изваден от класирането

забележка: Световната федерация по хокей (IIHF) предварително прибавя служебните победи на всеки отбор над ОАЕ в актива му.