Рускинята Анастасия Кузмина, която в момента се състезава под флага на Словакия, спечели спринта на 7,5 км при биатлониските. Състезанието бе от шестия кръг на надпреварата за Световната купа в Антхолц-Антерселва, Италия. Кузмина пробяга трасето за 20:28,6 минути, а при двете си влизания на рубежа се представи отлично. На второ място остана финландката Кайса Мякяряйнен, а трета се нареди Даря Домрачьова от Беларус. Най-напред от българските биатлонистки се класира Ния Димитрова, която зае 75-ото място. При стрелбата си тя направи две грешки и финишира с време 23:27,7 минути, оставайки на 2.59,1 минути след победителката. Стефани Попова остана четири места по-назад от Димитрова, а именно 79-та. Емилия Йорданова зае 86-ото място, а позиция след нея остана Десислава Стоянова. В класирането за малката Световна купа в спринта лидерка е Тора Бергер от Норвегия с 232 точки. В генералното класиране отново начело е Бергер с 601 точки, следвана от Домрачьова с 491, Мириам Гьоснер от Германия е трета с 471 точки и др.