Олимпийската шампионка в тази дисциплина Анастасия Кузмина от Словакия спечели днес спринта на 7,5 километра, валиден за световната купа по биатлон за жени, в италианския зимен курорт Антхолц-Антерселва. Най-добрата млада спортистка на България за 2012-та година Ния Димитрова се представи най-добре от българските биатлонистки и завърши на 75-то място. Анастасия Кузмина, 28-годишна, не направи никакви грешки в стрелбата и финишира на първото място с време 20:28,6 минути. На второ място е финландката Каиса Макарайнен, която изостана с 16,7 секунди от победителката, а на трето място е Даря Домрачева от Беларус - на 21,9 секунди след победителката. Ния Димитрова /България/ се класира на 75-то място с две грешки в стрелбата и време 23:27,3 минути, на почти три минути след победителката.