Най-добрата ни шахматистка с белите фигури победи немеца Йенс Видерзих, а Кирил Георгиев с черните нямаше проблеми срещу друг немец - Клаус Зейфрид.

Шахматистът с най-висок рейтинг от всички състезатели Василий Иванчук изненадващо не успя да спечели цяла точка. Той срещна упорита съпротива от гърка Христос Зигурис и в крайна сметка партията приключи с реми.

В най-силния турнир Мастърс участват общо 246 шахматисти, 63 от които са гросмайстори. Победителят в надпреварата ще получи чек за 20 000 паунда, вицешампионът - 14 000, третият - 12 000.

Миналата година надпреварата спечели по драматичен начин англичанина Найджъл Шорт, който победи в тайбрек световната шампионка Ифан Хоу. Стефанова с 6,5 точки от 10 възможни се нареди на 34-о място в крайното класиране, припомня БГНЕС.