30-годишният Свиндал спечели на легендарната писта "Щрайф" с 1:14,48 минута и записа трета победа от четири старта в тази дисциплина през този сезон. Това му помогна да се доближи до лидера в генералното класиране за "кристалния глобус" Марсел Хиршер, който не участва днес.

За норвежеца това беше 20-и успех в кариерата и четвърти от началото на сезона. Той печели на тази писта за пръв път след подиумите си през 2009 и 2011 година.

Пред родна публика втори на 13 стотни от секундата се класира австриецът Матиас Майер, който записа първо качване на подиума в кариерата. Трети се нареди световният шампион Кристоф Инерхофер (Италия) на 0,40 секунди, само седмица след победата си в спускането във Венген, предаде Novsport.

В генералното класирането Хиршер води с 935 точки, а Свиндал е с 847. Трети е американецът Тед Лигети със 736 точки. Свиндал е начело в класирането за малката световна купа с 380 точки, следван от италианеца Матео Марсалия с 209 точки.