Бостън Брюинс постигна трета победа в НХЛ в първите си четири мача. Сега Брюинс се наложиха с 4:2 на собствен терен над Айлендърс, като словакът Здено Хара заби решителното попадение в средата на третата част. Финландският им вратар Туука Раск пък спаси 24 удара.  Патрис Бержерон, Шоун Торнтън и Грегъри Кямбъл също се разписаха за победителите. Още в 4:42 минута на мача Торнтън откри резултата в полза на Бостън след добавка на избит шут на Дъг Хамилтън. Кийт Окойн изравни малко преди края на първата част, след като получи диагонален пас от Колин Макдоналд и точно преди да излезе очи в очи с вратаря Раск успя да обърне шайбата. Пак Окойн се разписа в средата на втората част, когато изведе своите напред. След това обаче домакините вкараха три безответни гола и спечелиха мача. В края на мача Хара можеше да вкара и пети гол, но на празна врата улучи гредата.  В Детройт местният тим се наложи с 5:2 над Минесота, като Хенрик Зетерберг в средата на втората третина, както и Тод Бертуци в началото на третата се оказаха важните реализатори за победата. Павел Дацюк, който асистира на Зетерберг, също се разписа в този мач. Неговото попадение направи аванса на домакините два гола в края на втората третина, а те вече имат две победи от четири мача.  Кори Шнайдер спаси 30 удара и регистрира своя пети мач без допуснат гол в кариерата си, като по този начин помогна на Ванкувър да разбие Анахайм с 5:0 като гост. Канадците вкараха три гола при числено превъзходство и водят в Северозападната дивизия с 5 точки. Мейсън Реймънд вкара два за Кенъкс.