Питсбърг се наложи над гостуващия Бостън с 2:1 в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига. С деветия си пореден успех домакините събраха 44 точки и се изкачиха еднолично на върха в Източната конференция с 2 точки аванс пред Монреал. Лидер в лигата е Чикаго с 49 точки.    Звездата на Питсбърг Сидни Кросби откри резултата в средата на първата част с 13-ия си гол за сезона, но малко по-късно Тайлър Сегуйн изравни. Джо Витале донесе успеха на домакините с победно попадение 32 секунди преди края на първата четвърт. Вратарят Томаш Вокоун се отличи с 31 спасявания за успеха.    Отава разби гостуващия Уинипег с 4:1 в друг мач от деня. Шведът Якоб Силфверберг се отличи с два гола, Гийом Латендрес и Кайл Търис също се разписаха, а вратарят Робин Ленер спаси 25 удара. Зак Богосян отбеляза почетното попадение за гостите, които прекърсаха серия от три поредни успеха, въпреки че стражът им Ондрей Павелец отрази 38 шайби.    Трой Брауър завърши с гол и асистенция при победата на Вашингтон над гостуващия Бъфало с 5:3.