Хандбалистите на „Локомотив” надиграха „Спартак” с 31:21 (14:12) в дербито на Варна от „А” група в залата на Първа езикова гимназия и записаха 13-ата поредна победа.   Локо има още 5 мача до края на редовния сезон, но със сигурност ще остане на върха в таблицата преди плейофите. Играта , която показват „железничарите” във всеки един мач ги прави и основен фавовит за шампионската титла на България през 2017-та.   В друг мач от кръга „Добруджа” победи „Чардафон” (Габрово) в зала „Русалка“ в Добрич. Срещата бе директна битка за второто място през редовния сезон. Преди мача габровци имаха аванс от 2 точки.   На почивката домакините  водеха с 9:6, а още в първите минути на второто полувреме увеличиха преднината си и това ги вдъхнови да търсят победа с повече от 7 гола разлика – с толкова добричлии загубиха в Габрово през есента, а при равенство в точките на края на сезона ще се гледат преките двубои. 10 минути преди края Добруджа водеше с 9 гола, гостите се бориха до последно и успяваха да намалят изоставането си до 7 попадения, но с много воля и себераздаване до финалната сирена жълто-зелените успяха да спечелят с нужната разлика за радост на своите верни фенове – 28:20.   По същото време в София, НСА победи „Локомотив” (Горна Оряховица) с 33:26. „Осъм” не успя да спре силната игра на гостуващия „Фрегата” и бургазлии взеха двете точки в Ловеч след победа с 16 гола разлика. „Левски” (гр.