Отборът на Ювентус увеличи преднината си на върха на класирането в Серия А на четири точки, след като победи Милан с 3:1 у дома в голямото дерби от 30-ия кръг на шампионата. Възпитаниците на Масимилиано Алегри започнаха двубоя на „Ювентус Стейдиъм“ със знанието, че основният конкурент за титлата Наполи е взел само точка от гостуването си на Сасуоло и поведоха в резултата още в 8-та минута след точен далечен изстрел на Пауло Дибала. „Росонерите“ отговориха подобаващо и натиснаха своя съперник, което даде резултат в 28-та минута, когато бившият защитник на Юве Леонардо Бонучи се разписа с глава след центриране от корнер и не пропусна да изрази бурно радостта си от гола. След почивката домакините бяха по-настоятелни и успяха отново да поведат в 79-та минута чрез Хуан Куадрадо, а три минути преди края на редовното време Сами Кедира подпечата успеха на „бианконерите“ с точен изстрел по земя. По този начин Ювентус вече има 78 точки, с четири повече от втория Наполи, докато Милан заема шеста позиция в класирането с актив от 50 точки. /БГНЕС