Отборът на Барселона продължи своя поход към титлата в Ла Лига без загуба, след като направи равенство 2:0 при гостуването си на Севиля в мач от 30-ия кръг на първенството. На „Роман Санчес Писхуан“ каталунците бяха далеч от най-добрата си форма, но все пак успяха да стигнат до точката, въпреки че изоставаха с два гола до 88-та минута. Звездата на Барса Лионел Меси започна двубоя на пейката заради мускулен проблем, а андалусийците бяха много опасни в атака и поведоха в 36-та минута чрез Франко Васкес. Пет минути след почивката Луис Муриел удвои преднината на домакините, а тимът на Винченцо Монтела изпусна няколко отлични възможности да сложи точка на спора с трети гол. Играчите на Севиля платиха скъпо за това, след като Луис Суарес върна един гол в 88-та минута, а появилият се в игра Меси изравни минути по-късно сточен изстрел с левия крак. По този начин Барселона продължи серията си без загуба в Ла Лига на вече 37 поредни мача и в следващия кръг ще има възможността да изравнирекорда на Реал Сосиедад от 1980-та година. Каталунците водят с 12 точки на върха пред втория Атлетико Мадрид, който днес приема Депортиво Ла Коруня. Реал Мадрид заема трета позиция с 63 точки след вчерашната си победа с 3:0 над Лас Палмас. /БГНЕС