Националният ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на пет обръча на Световната купа в София, след като отвя конкуренцията в дисциплината в зала“Арена Армеец“.Грациите ни, в състав Симона Дянкова (капитан), Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева изпълниха по изключителен начин съчетанието сии получиха оценка от 20.850 точки, с което не оставиха никакви шансове на другите ансамбли да мислят за титлата. На второ място останаха гимнастичките на Япония, докато бронзовият медал бе за отбора на Италия. По този начин възпитаничките на Весела Димитрова спечелиха втори златен медал в Световната купа в София, след като вчератриумфираха по категоричен начин и в многобоя. Малко по-късно днес те ще имат шансда спечелят и трета титла във финала на 3 топки + 2 въжета. /БГНЕС