Отборът на Арсенал продължи с подобряването на формата си в последните седмици и записа четвърта поредна победа във всички турнири, след като надигра Стоук Сити с 3:0 у дома в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. На“Емиратс““артилеристите“трябваше доста да се потрудят за успеха, като те успяха да разпечатат вратата на“грънчарите“едва в 75-та минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг реализира дузпа. В 86-та минута Обамеянг сложи точка на спора с втория си гол в срещата, в минута преди края на редовното време влезлият от резервната скамейка Александър Лаказет оформи крайното 3:0 от дузпа. След този успех Арсенал остава на шесто място в класирането с 51 точки, докатоСтоук заема предпоследната позиция с актив от 27 точки. /БГНЕС