Отборът на Берое победи Левски с 2:1 като гост в мач от първия плейофен кръг на Първа лига, игран на стадион „Георги Аспарухов Виваком Арена“. Старозагорци започнаха отлично двубоя и поведоха в резултата още в третата минута със страхотен гол на Педро Еуженио, а втората част започна по подобен начин, като само четири минути след почивката Камен Хаджиев удвои преднината на гостите. „Сините“ върнаха интригата в 75-та минута, когато Серджиу Буш намали изоставането на тима след добра асистенция на Станислав Иванов. До края обаче възпитаниците на Делио Роси не успяха да стигнат до нов гол и записаха втора поредна загуба в първенството. След този резултатЛевски остава на трето място в класирането с 50 точки, само две повече от четвъртия Берое. /БГНЕС