Българската тенисистка Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на турнира на червени кортове в Хамамет (Тунис) с награден фонд от 15 хиляди долара. На старта поставената под №3 Шиникова победи с 6-2, 6-1 Нина Угрелидзе от САЩ за 59 минути игра. От 2-2 в първия сет Изабелла спечели четири поредни гейма за 6-2. Във втората част Шиниковавзе шест поредни гейма от 0-1 до 6-1. Във втория кръг българката ще играе срещу Чиара Де Вито от Италия. Това е шеста поредна победа без загубен сет за Шиникова, която предната седмица спечели титлата на друг турнир в Хамамет. В турнира на двойки Изабелла се класира на четвъртфинал. Поставените под №1 Шиникова и Сандра Самир от Египет победиха с 6-2, 6-1 Шантреин от Белгия и Копола от Италия. /БГНЕС