Отборът на Ливърпул разби Манчестър Сити с 3:0 у дома в първи мач от четвъртфиналите на Шампионска лига. На „Анфийлд“ домакините разнищиха своя съперник в първите 30 минути на двубоя, за да си осигурят отлична преднина преди реванша на „Етихад“ следващия вторник. Двубоят започна с по-активна игра на „гражданите“, но още при първата си опасна контраатака в 12-та минута правещият феноменален сезон за мърсисайдци Мохамед Салах откри резултата, възползвайки се от груба грешка на Кайл Уокърв наказателното поле. Този гол сякаш зашемети гостите и девет минути по-късно Алекс Окслйед-Чембърлейн покачи на 2:0 със страхотен изстрел от далечно разстояние. До края на полувремето „червените“ бяха тотални господари на терена и материализираха предимството си с още един гол на Садио Мане, който се разписа с глава след центриране на Салах. В началото на втората част египетският национал получи контузия и трябваше да бъде заменен от Жоржиньо Вайналдум, което уби импулса на Ливърпул, а възпитаниците на Пеп Гуардиола натиснаха в търсене на обрат. Те обаче бяха необичайно неефективни в атака и на практика не създадоха нито едно чисто голово положение пред Лорис Кариус до края на двубоя, завършвайки мача без нито един точен удар във вратата на съперника. Домакините от своя страна се защитаваха добре и опазиха преднината си, като по този начин седоближиха максимално до полуфиналите в турнира. В другия мач от тази вечер Барселона победи Рома с 4:1 у дома. Даниеле Де Роси си отбеляза автогол в 38-та минута за 1:0 вполза на каталунците, а 10 минути след почивката Костас Манолас също порази собствената си врата, за да удвои преднината на Барса. Жерард Пике и Луис Суарес отбелязаха другите два гола за Барселона, а Един Джеко вкара почетното попадение за „вълците“. /БГНЕС