Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп призна, че класическата победа на мърсисайдци над Манчестър Сити за него е неочаквана. Немецът също така е на мнение, че отборът муне е бил на нужното ниво през второто полувреме. Ливърпул поведе с 3:0 с голове до 31-ата минута на Мохамед Салах, Алекс-Окслейд Чембърлейн и Садио Мане, а след това отборът на Клоп демонстрира образцова игра в отбрана.“Гражданите“за първи път този сезон не нанесоха нито един удар в очертанията на вратата.“Не сме очаквали такъв резултат, но Ливърпул трябваше да играе повече футбол през второто полувреме. Съперникът не създаде много голови моменти, но и ние не играхме както трябва. Този мач е единствено първата част, а 3:0 е добре. Първото полувреме бе идеално, именно така трябва да изглежда футбола. Знаехме нивото на Сити, но също така и нашето. Наистина се отбранявахме добре, но аз искам повече. Загубихме един играч заради травма (Мохамед Салах) и капитанът (Хендерсън) за жълти картони, което е неприятно. Мо каза, че се чувства добре, но предстои да проверим неговото състояние“,коментира Клоп. Колегата му Пеп Гуардиола каза, че въпреки тежката загуба предстоят още 90 минути, в които може да се случи всичко.“Сега никой не вярва, че Манчестър Сити може да влезе в полуфиналите на Шампионската лига, но аз самият вярвам в своя отбор, който показа много в хода на сезона. През първото полувреме Ливърпул бяха по-добри от нас само 10-15 минути. Проведоха две атаки и вкараха два гола. Трябва да приемем този резултат. Разбира се, че е трудно, но ниевярваме“,изрази оптимизъм Гуардиола. Реваншът на“Етихад“ще се играе на 10 април. /БГНЕС