Арсенал победи ЦСКА Москва с 4:1 и направи решителна стъпка към полуфиналите на Лига Европа. Лондонският тим надигра категорично съперника си в първия двубой от 1/4 финалите, който се игра на стадион“Емиратс“в Лондон. Аарън Рамзи даде преднина на домакините в 9-ата минута, но в 15-ата ЦСКА възстанови равенството чрез Александър Головин. Минута и половина по-късно руснацитеза малко не шокираха отново зрителите в британската столица, но Ахмед Муса не уцели очертанията на вратата, след като се озова очи в очи срещу Петер Чех. Арсенал отново поведе в резултата в 23-ата минута с гол от спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Шенников срещу Месут Йозил и реализирана от Александър Лаказет. Пет минути по-късно уелсецът Рамзи покачи на 3:1 с техничен прехвърлящ удар, а Лаказет вкара втория си гол в 35-ата минута, който се оказа последен в срещата. През второто полувреме двата отбора отново играха динамичен и интересен футбол, но повече голове не бяха отбелязани. В 77-ата минута Рамзи бе близо до реализирането на хеттрик, но ударът му срещна страничната греда. Българският национал от тима на ЦСКА Георги Миланов влезе на терена в 74-ата минута. Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер заложи на титулярния си вратар Петер Чех в двубоя от Лига Европа, който се превърна в главния турнир за“артилеристите“след разочароващото представяне в първенството. Лондончани могат да намерят място в Шампионската лига единствено с победа в Лига Европа. Атлетико Мадрид също си осигури солидна преднина след успех над Спортинг с 2:0. Коке изведе“дюшекчиите“напред още в първата минута, а Антоан Гризман оформи крайното 2:0 в края на първото полувреме. Лацио победи Залцбург с 4:2 в Рим, а Лайпциг надви Марсилия с 1:0. /БГНЕС