Нешвил се наложи над домакина Вашингтон с 4:3 и за първи път след 19 години спечели “Президентс Трофи“ за отбора с най-добри показатели в редовния сезон на Националната хокейна лига.   Гостите записаха рекордната в клубната си история 52-а победа с попадението на Райън Йохансен 5:27 минути преди края. Крейг Смит реализира два пъти, а Роман Йоси добави гол и асистенция.   За Вашингтон, който си осигури титлата в дивизия “Метрлополитън“, Евгени Кузнецов наниза две попадения, а Александър Овечкин вкара 47-ия си гол за сезона и вече има три попадения аванс в борбата за трофея “Марис Ришар“ за най-добър реализатор на редовния сезон пред Патрик Лаине от Уинипег преди последните мачове от кампанията. Овечкин вече е печелил шест пъти купата.   В друг мач от НХЛ Даниел Седин вкара при числен превес в 2:33 мин. на продължението, а неговият брат Хенрик записа асистенция при гола в последния им домакински мач за Ванкувър преди близнаците да прекратят кариерата си в НХЛ след 17 сезона в канадския клуб. Ванкувър спечели с 4:3 срещу Аризона, като двамата братя бяха в основата на едно от попаденията в редовното време, когато Даниел отново вкара след пас на Хенрик.   В същото време Ню Джърси победи Торонто с 2:1 и си осигури място в плейофите за първи път след пет години. Павел Зача и Майлс Ууд се разписаха след асистенции на Патрик Маруун за успеха, а Кийт Къркланд отрази 31 шайби.   Джаред МакКан вкара 5:37 минути преди края и донесе победата на Флорида над гостуващия Бостън с 3:2 в мач номер 1000 на вратаря на домакините Роберто Луонго. 39-годишният Луонго спаси 26 удара и стана третият страж в историята с четирицифрен брой мачове след легендите Мартен Бродюр и Патрик Роа.