Отборът на Барселона записа домакинска победа с 3:1 над Леганес в среща от 31-ия кръг на Примера дивисион. По този начин лидерът в класирането направи нова крачка към шампионската титла, увеличавайки аванса си пред преследвачите – Атлетико и Реал Мадрид, които се изправят един срещу друг по-късно днес. Лионел Меси отново бе над всички за своя тим, като суперзвездата на каталунците се отличи с хеттрик. Аржентинецът откри резултата още в 27-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободенудар. Пет минути по-късно отново той удвои след асистенция на Филипе Коутиньо. След почивката гостите върнаха едно попадение чрез Набил Ел Жар в 68-ата минута, но до изненада на Ноу Камп така и не се стигна. Меси сложи точка на спора три минути преди края, оформяйки своя хеттрик след подаване на Усман Дембеле за крайното 3:1 в ползана Барса. С успеха тимът на Ернесто Валверде изравниха рекорда на Реал Сосиедад от 38 шампионатни мача без поражение. В класирането Барселона продължава да е убедителен лидер с актив от 79 точки, на 12 пред втория Атлетико и на 16 пред третия Реал, седем кръга преди края на сезона. /БГНЕС