Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години отстъпи на Германия с 0:3 (17:25, 28:30, 18:25) в първия си мач от група I на Европейското първенство в Чехия и Словакия. С това младите ни национали стартираха участието си в шампионата на Стария континент със загуба, в мач, изигран в чешкия град Злин. Германците бяха водещи на терена в първата и третата част, но във втората нашите момчета показаха възможности, като бяха равностоен съперник. Двата отбора се бориха със зъби и нокти, но в крайна сметка немският тим измъкна успеха в три гейма. Най-резултатен за българите бе Самуил Вълчинов с 13 точки (1 блокада), Денис Карягин приключи с 8 точки (1 блокада). За победителите Симон Пфрецшнер завърши с 19 точки (3 аса). Днес българският отбор излиза срещу домакина Чехия във втори мач от група I, а двубоят е от 18:30 ч. б.в. /БГНЕС