Отборът на Арсенал постигна трудна победа с 3:2 при домакинството си на Саутхямптън в среща от 31-ия кръг на Висшата лига. Въпреки сърцатата игра на гостите, играчите на Арсен Венгер се добраха до успеха, който бе трети пореден за тях в първенството. В герой за лондончани се превърна Дани Уелбек, който се отличи с две попадения. Иначе гостите откриха резултата още в 17-ата минута, засичайки центриране отдясно на Седрик Соарес. “Топчиите” обаче отговориха мигновено и до края на първата част стигнаха до пълен обрат. Първо Пиер-Емерик Обамеян възстанови равенството в 28-ата минута, а десет минути по-късно Уелбек вкара за 2:1 с удар от границата на наказателнотополе, който след рикошет в бранител на “светците” попадна неспасяемо в мрежата на Алекс Макарти. В 73-ата минута гостите успяха да изравнят с гол на Чарли Остин, но в81-ата Дани Уелбек донесе победата на Арсенал с втория си гол в мача за крайното 3:2. В заключителните минути на срещата двата тима останаха в намален състав, след като червени картони получиха Елнени от Арсенал и Джак Стивънс от състава на Саутхямптън. В класирането тимът на Арсен Венгер е шести с 54 точки, докато “светците” остават в опасната зона – на 18-а позиция с 28пункта. /БГНЕС