Голямото дерби на Мадрид между Реал и Атлетико завърши без победил, след като двата тима направиха 1:1 на Сантяго Бернабеу в среща от 31-ия кръг на испанската Ла Лига. Двубоят бе под номер 270 между двата тима във всички турнири, като днешното равенство определено ще се хареса много повече на гостите, които запазиха аванса си от 4 точки пред своя градски съперник в борбата за второто място в класирането. От своя страна футболистите на Кралския клуб могат да съжаляват доста, че не стигнаха до победата, тъй като в големи периоди от срещата доминираха над своя съперник. След нулево равенство на почивката, Кристиано Роналдо откри резултата в полза на домакинитев 53-ата минута. Португалецът, който се намира в невероятна форма, вкара много красиво попадение, засичайки от воле центриране на Гарет Бейл за 1:0. Отговорът на „дюшекчиите“ обаче бе мигновен и само четири минути по-късно звездата на тима Антоан Гризман възстанови равенството. Френският национал бе изпуснат отзащитата на „белите“ и оставен на чиста позиция не сбърка за 1:1. Малко по-късно тимът на Диего Симеоне можеше да стигне до пълен обрат, след като Коке се озова на чиста позиция и шутира към вратата, но Кейлор Навас демонстрира брилянтен рефлекс и опази вратата си от чист гол. В крайна сметка равенството се запази до последния съдийския сигнал и двата тима си поделиха по точка. В класирането Атлетико остава втори с 68 точки, докато Реал е трети с 64. Убедителен лидер продължава да е Барселона със 79. /БГНЕС