Отборът на Левски прекъсна негативна серия и победи конкурента си ЦСКА с 2:0 в първи двубой за Купата на България, който се игра на Националния стадион“Васил Левски“.Възпитаниците на Делио Роси отбелязаха по един гол в началото на двете полувремена, като Серджиу Буш вкара и двата след асистенции на Габриел Обертан. Двубоят започна отлично за“сините“,които реализираха първото си положение в срещата. В седмата минута след бърза контраатака Габриел Обертан нахлу в наказателното поле на противника и центрира ниско, Буш се измъкна от опеката на Божидар Чорбаджийски и от близко разстояние не даде шансове на вратаря на“червените“Витаутас Черниаускас. В 22-ата минута треньорите на ЦСКА направиха принудителна смяна и Александър Георгиев се появи на терена на мястото на Едвин Джеси, който контузи глезена си. Малко след това футболистите на Левски пропуснаха добра възможност да удвоят преднината си - Антонио Вутов изведе Буш на добра позиция, но ударът нарумънеца бе слаб и Черниаускас улови кълбото. В 32-ата минута Давид Яблонски стреля опасно от повече от 30 метра, но не уцели вратата. Левски успя да увеличи преимуществото си секунди след почивката, когато Буш се разписа с глава след центриране на Обертан. ЦСКА пропусна най-чистото си положение в 71-ата минута - Рафаел Енрике бе изпуснат от отбраната на съперника, но от няколко метра не успя да порази целта и стреля покрай вратата. Секунди след това пък Буш пропусна да оформи своя хеттрик, катоостана очи в очи срещу Черниаускас, но ударът му срещна напречната греда. В оставащите минути играчите на ЦСКА не създадоха нищо по-сериозно пред вратата на БожидарМитрев и напуснаха терена победени. С тази победа Левски сложи край на серия от три загуби в двубои от първенството и си осигури комфортен аванс преди втория мач заКупата, който ще се играе след две седмици, отново на Националния стадион. Тимът от“Герена“за последно спечели Купата на България през 2007 година, докато“армейците“се пребориха за трофея през 2016 година. /БГНЕС