Националният отбор по футбол за девойки до 16 години завърши на второ място в крайното класиране на турнира за развитие на УЕФА, който се проведе от 9-ти до 13-ти априлв Литва. Момичетата на Троян Радулов загубиха последния си мач срещу Исландия с 0:4, но преди това спечелиха категорично срещу Литва с 5:0 и надиграха Естония с 3:0. Турнирът бе спечелен от предварително смятаният за фаворит отбор на Исландия. Мачът срещу Исландия започна равностойно, като нашите момичета бяха равностойни в първите 20 минути. В 24-та минута тимът на Исландия поведе. Попадението падна след атака отляво и върната топка към Хермансдотир, която се разписа с удар от точката за изпълнение на дузпа. След точно половин час от началото на срещата, грешка в българската защита доведе до разбъркване в наказателното поле и Кристинсдотир преодоля Димова, въпреки добрата първоначална намеса на нашата вратарка. Така завърши първото полувреме на срещата. В 65-ата минута Исландия поведе с 3:0. При изпълнение на удар от вратата, топката бе попадна в краката на Георгсдотир, която не сбърка от 7-8 метра. Крайното 4:0 за Исландия, дойде след центриране отдясно, което намери Георгсдотир и тя не сгреши. /БГНЕС