Академията на Каратанчева с безплатни тренировки за спортисти със специални образователни потребности
Заниманията ще са всеки петък и събота
Една от най-добрите ни тенисистки от близкото минало Сесил Каратанчева и основаната от нея Академия осигурява безплатни тренировки на спортистите със специални образователни потребности от Федерацията по адаптирана физическа активност (ФАФА).
Безплатните занимания ще се провеждат всеки петък от 14:00 ч. и събота от 9:00 ч. Целта е всички деца да имат достъп до спорт, който ги изгражда не само физически, но и социално и емоционално.
Началото на тази инициатива беше поставено със събитие организирано от Тенис Академията на бившата националка, което събра деца, родители и спортисти с различни възможности в името на движението, радостта и равните възможности. Специалните спортисти от Федерация Адаптирана Физическа Активност - България (ФАФА) се включиха активно в програмата, демонстрирайки спортен дух, емоция и огромна мотивация.
Основен двигател зад участието на ФАФА - България е Слав Петков.
"Знам колко е важно движението за всяко дете - не само за здравето, но и за самочувствието. Спортът възпитава, дава криле и създава общности," сподели Петков.
В спортното събитие специално участие взе и Пламен Павлов от Ямбол, който е състезател по тенис на корт със Синдром на Даун и е една от новите състезателни надежди на ФАФА.
Заедно със своята треньорка Таня Лачева, Пламен показа невероятна техника, а участието му в тази проява му даде допълнителна увереност преди следващия му голям старт в Прага през юни.