Англия детронира световния шампион Нова Зеландия на шампионата на планетата по ръгби в Япония - 19:7.

Пред погледа на принц Уилям европейците изиграха фантастичен мач и доминираха в почти всичките 80 минути, като за това спомогна ранно есе на Ману Туилаги още след две минути игра.

Англичаните водеха с 10:0 още на полувремето след много здрава битка, а в хода на мача им бяха отменени две есета след видео разглеждане.

През втората част Англия продължи да е по-настоятелният отбор и заслужено детронира шампиона на последните две световни първенства. Джордж Форд отбеляза четири гола от наказателни удари и поддържаше аванса до края на мача. Единственото есе за новозеландците направи Арди Савеа.

Embed from Getty Images

Това е първото поражение за "Ол Блекс" на Световно от цели 12 години. Финалът е четвърти за англичаните и те имат реален шанс да повторят титлата си от 2003-а година, когато биха домакина Австралия.

Сега отборът на Еди Джоунс ще се изправи на финала срещу Уелс или Южна Африка, които играят във втория полуфинал в неделния ден.