Българският ансамбъл спечели бронзовите медали в многобоя на Световното първенство по художествена гимнастика в София.

По този начин момичетата ни си спечелиха квота за Олимпиадата в Токио след две години.

Златото спечели ансамбълът на Русия, а второто място заеха момичетата от Италия.

Родните грации стартираха с изпълнение на смесено съчетание на три топки и две въжета, получавайки сбор от 22,350.

Щабът ни пусна контестация след оценката, но тя не бе уважена.

Ансамбълът ни допусна грешки в композицията на обръч, като един от обръчите излезе извън терена и трябваше да се използва резервен такъв.

Това повлия негативно на оценката, но високата заложена трудност ни донесе 19.700 и с общ резултат от 42.050 ансамбълът ни зае третата позиция.

Победителките от Русия завършиха с 46.300, докато Италия събра 44.825

Българските гимнастички показаха и красиви нови трика за двете композиции, но не успяха да издържат на напрежението пред пълните трибуни на "Арена Армеец".

Националките се класират и за двата финала в утрешния последен ден на шампионата.