Антоанета Бонева спечели втория медал за България на Европейските игри в Минск. Тя заслужи бронзовото отличие на 10 метра въздушен пистолет в спортната стрелба с 218.1 точки.

Този резултат бе достатъчен за третото място, с което Бонева добавя бронз към среброто си отпреди 4 години на първите Европейски игри в Баку, но тогава спечелено на 25 м спортен пистолет.

Отличието е второ за делегацията ни, след като в събота самбистката Цевтелина Цветанова се окичи с бронз в категория до 48 килограма.

Златото на 10 м въздушен пистолет на Игрите в Беларус заслужи сръбкинята Зорана Арунович с 241.2 точки, а за сребърния медал се пребори олимпийската шампионка от Рио де Жанейро 2016 Анна Коракаки (Гърция) с 238.9 точки, която влезе във финала с последен резултат.

Другата българка в дисциплината - славният ветеран Мария Гроздева, остана само на 1 точка от финала и завърши 12-а в крайното подреждане.