Ансамбълът на България спечели втори златен медал на Световната купа в Ташкент. След като вчера гимнастичките ни триумфираха в многобоя, сега те завършиха на първо място и на пет обръча за старт на неделния ден.

Вая Драганова, Женина Трашлиева, Петя Борисва, Елена Георгиева, София Иванова и Биляна Везирска получиха най-високата оценка от общо 29.750 точки, като по този начин изпреварих Узбекистан, Казахстан и Азербайджан.

Домакините останаха втори с 26.900 точки, следвани от Казахстан (24.000) и Азербайджан (21.900).

По-късно днес на българките им предстои още едно участие, в което ще преследват медал - те ще бъдат част от надпреварата на три ленти и две топки.

Легендата Мария Петрова, която е трикратна световна шампионка, награди нашите момичета в ролята си на президент на техническия комитет към европейската гимнастика.