Българският ансамбъл по художествена гимнастика се представи по възможно най-добрия начин на Световната купа в София.

След като във вчерашния ден те спечелиха финала в многобоя и днешния на топки, те триумфираха и в смесеното съчетания с бухалки и обръчи.

Това беше и последната дисциплина от Световната купа в София, която е първо официално състезание за ансамблите от близо година.

Родният ансамбъл в състав Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова и Ерика Зафивора спечелиха пълен комплект златни медали след оценка 39,750 в смесеното съчетание.

Те оставиха зад себе си отбора на Япония (35,800) и Азербайджан (33,450).

България може да се похвали и с три златни медала в индивидуалните съчетания, където Боряна Калейн стана първа на обръч, бухалки и лента.

60 индивидуални гимнастички и 11 ансамбъла от 37 държави участваха в престижната надпревара.