23-годишният биатлонист от Самоков направи само 1 грешка при четирите стрелби в дисциплината 20 км индивидуално и успя да изпревари биатлонисти като Симон Фуркад, Кристоф Суман, Александър Волф и дори олимпийския шампион от преследването във Ванкувър Бьорн Фери.

Най-доброто класиране досега за Анев в стартове от Световната купа бе 25-тото място в спринта в Поклюка (Словения) през миналия сезон.

Състезанието на шведска земя бе спечелено от трикратния световен и двукратен олимпийски шампион Емил Хегле Свендсен, който успя да изпревари легендарния си сънародник Оле Ейнар Бьорндален с 19,1 секунди след невероятно бърза последна обиколка. Бьорндален, който в края на януари ще навърши 37 години, водеше след първите три стрелби. Той не допусна нито една грешка до явяването си за четвърти път на огневия рубеж, когато направи два пропуска и прибави 2 наказателни минути към времето си.

В почетната четворка се класира още един норвежец - младият Тарей Бьо. Норвежката хегемония на върха бе разцепена само от французина Мартен Фуркад, който успя да вземе бронзовото отличие.

Останалите двама българи - Владимир Илиев и Михаил Клечеров завършиха съответно на 54-то и 73-то място.