Биатлонистите ни постигнаха изненадващо добър резултат във втората щафета от началото на сезона в Световната купа по биатлон.

В австрийския зимен курорт Хохфилцен мъжкият ни отбор завърши на 13-о място при стартирали 20 тима. В първия кръг от сезона в Йостерсунд бяхме 17-и.

Нашите, в състав Антон Синапов, Владимир Илиев, Константин Василев и Благой Тодев се движеха сред последните шест отбора, но на последния пост Тодев използва само един допълнителен патрон и изпревари колегите си от Литва и Латвия, за да завърши 13-и.

Нашите направиха една наказателна обиколка чрез Владимир Илиев, като завършиха състезанието с общо 11 допълнителни патрона и на 5:49.7 минути зад победителите.

Подиумът беше идентичен на състезанието в Йостерсунд. Победата за втори път през сезона бе за доминиращият тим на Норвегия в състав Лагрейд, Тарей Бьо, Йоханес Тингес Бьо и Кристиансен. Те използваха пет допълнителни патрона.

Франция завърши на 28,7 секунди зад скандинавците след шест допълнителни патрона. "Петлите" бяха в състав Перо, Жаклен, Клод и Фийон Майе.

Германия в състав Цобел, Кюн, Наврат и Дол отново взе третото място след една наказателна обиколка, девет допълнителни патрона и изоставане от 1:39.8 минута.

Топ 6 допълниха отборите на Италия, Украйна и Швеция.