Борещият се за България Магомед Рамазанов постигна втора поредна победа в олимпийския турнир в Париж и се класира за полуфиналите в категория до 86 килограма в свободната борба.

Роденият в Русия борец направи страхотно поясно хвърляне срещу петия от Олимпиадата в Токио Жавраил Шапиев (Узбекистан) и по този начин се класира за полуфиналите.

В първата част от борбата узбека получи точка заради пасивност на българския представител, но в началото на втората Рамаданов направи страхотно тръшване и тушира съперника си, като дори го контузи. Крайният резултат е 4:1 точки.

Час по-рано 31-годишният Рамазанов постигна убедителна победа в дебюта си, като спечели срещу канадеца Робърт Мур в категория до 86 килограма.

Единственият ни представител в свободната борба постигна резултат от 12:2 точки и технически туш минута и половина преди изтичане на времето.

Рамазанов започна много силно и поведе с 4:0. В началото на втората част той допусна загуба на две точки, но след това беше безкомпромисен, като успя да обърне съперника си и да го победи.

В полуфиналите по-късно днес след 19 часа Рамазанов ще се бори с американеца Аарън Брукс, който е световен шампион за кадети през 2017 година и такъв до 23 години от първенството в Тирана през 2023-а.