По традиция в първия ден от календарната година се състоя един от най-интересните мачове от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Става въпрос за "Зимната класика", която вече 12 години противопоставя два отбора от лигата, които се изправят на футболен стадион, а мачът по традиция се гледа от милиони пред телевизионните екрани.

Тази година двубоят бе между тимовете на Чикаго Блекхоукс и Бостън Бруинс.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК >>>

Той се проведе в Нотър Дам щата Индиана, а 76 126 напълниха стадиона, което го превърна във втория най-посетен хокеен мач, след "Зимната Класика" през 2014-а, когато 105 хиляди изпълниха стадиона в Мичиган.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Символичните гости от Бостън спечелиха тазгодишния мач с 4:2.

Решителна се оказа последна третина, която двата тима започнаха при равенство 2:2, но попадения на Шон Кирали и Брад Марчънд донесоха успеха за Бостън.

Това бе четвърта загуба за Чикаго в "Зимната класика" при рекордното четвърто участие на тима в този мач.