Йоханес Тингес Бьо спечели последното състезание през сезона в мъжкия биатлон, като триумфира в масовия старт в кръга от световната купа в Осло-Холменколен.

Норвежецът зарадва местните фенове, въпреки че направи две грешки в стрелбата. Те не му попречиха да измине 15-километровата дистанция за 38:51.9 минути и да завърши комфортно първи.

Така Бьо оставя зад себе си изумителен сезон, в който спечели 19 състезания от общо 23, в които отсъства. Само веднъж не успя да завърши на подиума, а три пъти беше на трето място.

Днес на подиума за втори път през сезона се качи 23-годишният швейцарец Никлас Хартвег, който не направи нито една грешка в стрелбата и остана на 26,2 секунди от победителя.

Третото място е за друг норвежец - Ветле Кристиансен, също с чиста стрелба и на 35,2 секунди от Бьо.

Най-добрият български биатлонист Владимир Илиев завършва в класирането за световната купа на 42-о място с 89 точки.